Herczegh Anita: Negyven felett is valóra válhatnak az álmok

Herczegh Anita szülei ötven évig, édesapja haláláig voltak házasok. Mint elmondta, abban az időben édesanyjának származása miatt nem volt lehetősége egyetemre menni, így az ő hivatása a család lett.

„Soha nem érezte magát alárendelt szerepben, hogy »csak« családanya – ezt is nagyon tisztelem benne –, de mivel nagyon művelt, mindig egyenrangú szellemi társa volt apámnak. Úgy él teljes életet, hogy nem épített saját karriert” – mesélte.

Szülei létrehoztak egy alapítványt, amely segíti a felvidéki magyarságot kultúrája, identitása megőrzésében – édesapja felvidéki származású, innen eredt az elgondolás. Édesanyja férje halála után még több energiával dolgozott az alapítványért, és a Máltai Szeretetszolgálat munkáját is segíti. Ahogy Herczegh Anita fogalmazott: hetvenen túl is inspirálóan aktív életet él.

Mint elmondta, ő maga sosem érezte áldozatnak, hogy férje álmait magáévá tette, éppúgy, mint annak idején az édesanyja is.


Hirdetés

„Ez a feladat sok új lehetőséget kínál számomra, amit nagyon lehet szeretni! Amióta számtalan alapítvánnyal, egyesülettel, szervezettel találkozom, sokkal jobb lett a véleményem az emberekről. Hihetetlen, mennyi önzetlen segítő dolgozik jó ügyekért! Rengetegen állnak fontos ügyek mellé névtelenül, ki munkával, ki pénzzel – és nem azért, hogy bemutassák a médiában vagy leírják az adójukból.”

A köztársasági elnök felesége – aki korábban bírónőként gazdasági perekkel foglalkozott – azt is elárulta, mit szeret a hivatásában: „Azt, hogy független vagyok, illetve csak a jogszabálytól függök, nem az ügyfelemtől, ahogyan például egy ügyvéd.”

A családanya a költözés és a protokolláris helyszíneken berendezett otthon nehézségiről is mesélt.

„A legnehezebb időszak az volt talán, amikor Brüsszelben a harmadik évünket töltöttük, és jött a hír, hogy a férjemet az államfői posztra jelölik: a velünk lévő nagyobbik gyermeknek ugyanis egy éve volt hátra az érettségiig, nem volt tehát észszerű hazajönnie egy teljesen más iskolarendszerbe. Akkor úgy döntött, hogy Belgiumban marad egyedül, hogy befejezze a középiskolát. Ez sem neki, sem nekünk nem volt könnyű, de sikeresen helytállt. Nagyon büszke vagyok rá!”

Herczegh Anita a korai házasság és családalapítás mellett érvelve elmondta, hogy ketten együtt, egy szövetségben könnyebb a szükséges anyagiakat előteremteni.

„A gyermekvállalás a karrier szempontjából nem elvesztegetett idő! Az álmok valóra válthatók fiatalon – de negyven felett is! És sokkal többet ér a megvalósult álom, ha velem örülhet a családom” – zárta gondolatait.

 A teljes interjút itt olvasható.

'Fel a tetejéhez' gomb