„A jövő generáció testi-lelki egészsége és szellemi fejlődése mindannyiunk felelőssége”
Az UNESCO és WHO gyermekek szexuális neveléséről szóló okmánya olyan alapvetéseket tartalmaz, melyek előírják a kisgyermekkori (0-8 év) ismereteket genderideológiából, szexuális izgalomról, kora gyermekkori maszturbálásról és szexuális viselkedésformák ismeretéről.
Az Emberi Méltóság Központ felhívja a figyelmet annak fontosságára, hogy a gyors információáramlás következtében és a globalizmus hatására minden nemzet gyermekét egy „világméretű faluban” neveljük.
„A globalizmus pozitív hatásai mellett ugyanakkor meg kell őrizni saját kultúránkat, értékeinket és identitásunkat. Tiszteletben kell tartani első sorban a társadalom legkisebb építőkövének, a családnak a védő szerepét” – írja a központ, hangsúlyozva, hogy nem szolgáltathatjuk ki gyermekeink nevelését számunkra idegen kultúráknak és civil szervezeteknek.
Az ENSZ Gyermekjogairól szóló egyezménye erőteljes lépésekkel igyekszik védelmet nyújtani a gyermekeknek. Az ezt kiegészítő fakultatív jegyzőkönyv célja pedig az, hogy kitérjenek korunk olyan súlyos problémáira, mint a gyermekek szexuális kizsákmányolása vagy védtelenségük a fegyveres konfliktusokban.
AZ ENSZ Gyermekjogi Bizottságának ideológiai függetlenségét is megkérdőjelezi az Emberi Méltóság Központ, hiszen vállalja a férfi és nő melletti egyéb nemi besorolás meghatározását. Továbbá a bizottság szexuális és reproduktív egészséggel kapcsolatos információval és szolgáltatásokkal látná el a migráns családok gyermekeit, valamint véleményük szerint a szexuális egészséggel kapcsolatos szolgáltatások magukban foglalják az abortuszok elvégzését is.
A dokumentum külön csoportként tárgyalja az LMBT közösséget, mintha nem ugyanazok a jogok és kötelezettségek illetnének meg minden serdülőt, minden embert.
„A szülői jogok csorbítására, az abortusz liberalizálására és a gender fogalmi rendszerének oktatására nem adhatunk engedélyt” – fogalmaz az Emberi Méltóság Központ.
Forrás: „Emberi Méltóság Központ: Felvetések a Gyermek jogairól szóló egyezmény harmadik fakultatív jegyzőkönyvével kapcsolatban”