Formális kényszerdemokrácia lett a nemzetek önkéntes együttműködéséből

De hogy jutottunk el idáig? Tényleg a nemzeti szuverenitásunkat védjük meg azzal, ha most vasárnap a Fidesz–KDNP-re adjuk le szavazatunkat? Az biztos: a kormány által képviselt bevándorlást érintő álláspont össznemzeti támogatást élvez, még az ellenzéki szavazók jelentős része is mögötte áll.

Elhittük, nekünk választóknak van arra lehetőségünk, hogy a választások után megalakuló új Európai Parlament és Európai Bizottság révén befolyásolhatjuk az EU politikáját. Botond Bálint cikkében rámutat, a legszűkebben vett politikai irányvonal lényegére nem lehetünk hatással.

Láthatóan kezd kialakulni egy olyan politikai, kulturális és gazdasági elit, amelyik mindent megtesz azért, hogy a kontrollálatlan, humanitárius migráció általánosan érvényre jusson minden tagországban. A magországok számára az általuk korábban elkövetett migrációs politikát – a szolidaritás jegyében – erőltetik a többi országra.

Ennek érdekében úgy tesznek, mintha az Európai Parlament határozná meg minden kérdésben a politikai irányvonalat. Botond Bálint egyenesen „kifinomult csalásnak” nevezi ezt a jelenséget:


Hirdetés

az európai nemzetállamok nem az Európai Parlamentnek, hanem az uniónak adtunk át részeket a nemzeti szuverenitásunkból. És a kettő nem ugyanazt jelenti.

A liberálisok céljuk elérésének érdekében minden paritásos és népességarányos vétó lehetőségét el akarják tüntetni a döntéshozatalból. Ezzel is azt akarják elérni, hogy például a migráció kérdésében, akaratuk ellenére az egyes tagországokra erőltessék a központi migrációpárti akaratot.

Az elmúlt öt évben nemzetek önkéntes együttműködéséből formális kényszerdemokrácia lett,ahol a tartózkodó szavazatokat nem tekintik érvényesnek, sértve ezzel a jogállam legalapvetőbb normáit.

A szabadság őréből egy elszabadult, a nemzeteket legyőzni és elpusztítani kívánó szörnyeteg lett.

Ezt a törekvést szolgálta minden erejével a Tavares-, illetve a Sargentini-jelentés is – írja Botond Bálint.

Bebizonyosodott, az EU már nem demokrácia. Azt is látnunk kell, hogy az a demokrácia, amelyre a választók valójában nem lehetnek hatással, működésképtelenné, végül az önkény eszközévé válik.

A liberális diktatúra tehát nagy erőkkel azon van, hogy minden hatalmat és befolyást megkaparintsanak.

A liberális rosszakarók soha nem voltak demokraták, és ugyanúgy mindenfajta szabadság ellenségei, mint a nácik vagy a kommunisták voltak – szögezi le a cikk szerzője, aki többszörösen aláhúzza, hogy mindezek fényében a vasárnapi választás valójában nem más, mint egy újabb népszavazás a betelepítési kvótáról, ahol

a Fideszre leadott minden szavazat a nemzeti szuverenitás megvédését szolgálja.

A bevándorlás (megszállás) kérdése össznemzeti, az ellenzék jelentős része általi támogatást élvez idehaza – állítja cikkében Botond Bálint, aki rávilágít, hogy a magyarok szempontjából kiemelten fontos, hogy a Fidesz–KDNP a lehető legnagyobb, átütő győzelmet arassa vasárnap: a tizenhárom-tizennégy képviselői hely nagyon sokat érhet a választások utáni alkudozásokban, hogy megvédhessük Magyarországot a nemzetellenes erőkkel szemben.

A liberálisok gyávákká válnak a nemzeti erőt és egységet tapasztalva.

Ha most összefogunk, még demokratikus eszközzel, tagországi választással megvédhető a demokrácia és a szabadság.

Persze a hazai ellenzék – gerinc hiányában és a nyugat-európai liberálisokkal összefogva – mindent megtesz azért, hogy az utolsó pillanatig bagatellizálja a migráció és a nemzeti szuverenitás megvédésének kérdését. Ne dőljünk be nekik!

Forrás: Magyar Nemzet

'Fel a tetejéhez' gomb