Nem minden kommandó elit

Kritika.

  • Ha elitkommandókról beszélünk, akkor fontos tudni, hogy azok nem rendőrségi alakulatok. Többségükben a honvédséghez tartoznak. A katonai kommandók fő feladata a rombolás és az ellenség megsemmisítése, ezzel szemben a rendőri kommandók célja mindig az elfogás és a bűncselekmények megakadályozása – minél kevesebb rombolással. Így bármily hízelgő is a magyar TEK lehetséges említése, az ebbe a felsorolásba, a műfaji kritériumok miatt nem férhetne be. A TEK ugyanis rendőri alakulat.
  • A szintén lehetséges versenyzőként megemlített Bercsényi László különleges műveleti zászlóalj azonban sokkal inkább. A Bercsényiseket nem is véletlenül tartják számon a világ legjobbjai közt. Így nyugodt szívvel szerepeltethetnék akár az amúgy sem túl jó nevű pakisztáni Special Service Group (Különleges Szolgálati Csoport – SSG) helyett.
  • Ugyanakkor az amerikai kiképzésen alapuló afgán alakulat szintén hiányzik a felsorolásból. Az afgán Különleges Műveleti Csoport napjaink leginkább igénybe vett elitkommandója, amellyel nem szívesen találkoznánk össze este egy szűk utcában. Ez az észrevétel persze szubjektív.
  • A Szajeret Matkal pedig egy gyűjtőnév csupán az izraeli katonai hírszerzésen belül, nem pedig az izraeli Bercsényi László különleges műveleti zászlóalj.
  • A kínai „Hópárducok”pedig a már említett okok miatt szerepelnek tévesen a felsorolásban. Hiszen ők is rendőrök. Ráadásul ők egy speciális feladatra lettek összehívva: az olimpia védelemére. Nem pedig rombolás és az ellenség megsemmisítésére.

A cikk itt olvasható

'Fel a tetejéhez' gomb