Ha stabil a kormány, stabil a társadalom

A Magyar Diaszpóra Tanács VIII. plenáris ülésén Orbán Viktor miniszterelnök az információk összerendezését rendezte a az igazi feladatnak, hiszen – mint mondta – az információ önmagában nem ér semmit. Éppen ezért bemutatta, hogy a kormány miképpen értelmezi a magyarok szempontjából a korábban történt és a jövőben várható eseményeket.

A miniszerelnök először az elmúlt évre fókuszálva kiemelte a parlamenti választásokat, amelyek politikai stabilitást eredményeztek Magyarország számára. Utalt arra, hogy a magyaroknak ez kiemelten fontos szempont. Ha nincs stabil kormány, nincs stabilitása a társadalom összes egyéb területének sem.

„A magyar ember olyan, ha nem érez stabilitást, nem tud egy irányban húzni. Ha a magyar nem tudja, mi az ami tartós, nem cselekszik.”

2010-ben a zavaros rendszerváltásnak nevezett korszakot le kellett zárnunk, és kiépítettük a magyar modellt – emlékeztetett a kormányfő.


Hirdetés

A jövőről szólva két idősávot határozott meg: 2018-2022, illetve 2018-2030, valamint megnevezte az 5 legfontosabb, megvalósítandó célt. 

  • Tartozzunk az 5 legversenyképesebb országa közé.
  • A népesedési demográfiai hanyatlást állítsuk meg.
  • A Kárpát-medence újjáépítése (az összes gyorsforgalmi útnak el kell érniük a határokat, a gyorsvasúti rendszereknek össze kell kötni az államhatáron kívüli és belüli közösségeket).
  • Magyarország energiafüggetlenségét valósítsuk meg (amikor Paksról vitatkozunk, a nemzeti szuverenitásról vitatkozunk).
  • Építsük meg Közép-Európát is (egy közlekedési gazdasági és politikai összeköttetésben a V4-ekkel).

A felsorolt szempontok közül a jelenlegi ciklusban megvalósítandó részekre utalva kiemelte a hazaszeretet és a hazafiságnak kultúrájának megteremtését, a gazdasági versenyképesség feljavítását – a nemzetközi értékláncokhoz egyre magasabb szinten való csatlakozás által, az új demográfiai fordulathoz szükséges eszközök beindítása, és az önálló magyar hadsereg felépítését.

Az Európai Uniót jelenlegi formájában előnytelennek nevezte a miniszterelnök, egyben utalt a közelgő választásokra, amelyek hozzájárulhatnak egy új politikai fordulathoz. Az Európai Bizottságról lehangolóan nyilatkozott Orbán. Tisztázta, hogy a viták a Bizottsággal abból fakadnak, hogy a korábbi gyakorlattól eltérően a a bizottság már nem a szerződések védelmezőjeként lép fel, hanem maga is politikai nyomásgyakorlást tud kifejteni.

A miniszterelnök reményének adott hangot, hogy egy olyan EU tud összeállni, ahol a hagyományos európai értékek és a keresztény gyökerekhez való visszatérés tud érvényesülni.

Magyarország Ukrajnával való viszonyát reménytelennek látja, az ukrán elnökválasztást követően bízik egy magyarbarát politikai fordulatban, amely a miniszterelnök szerint Ukrajna egyetlen lehetséges esélye a NATO-hoz és a nyugathoz való közeledésében.

A transzatlanti kapcsolatokat kiválónak értékelte, ám jelezte, hogy ez korábban nem mindig volt így:

Most végre nem érzi úgy Amerika, hogy át kellene írnia a magyar alkotmányt.

Törökország, Egyiptom és Izrael stabilitása Magyarország számára fontos, hogy ne induljon meg újabb migrációs hullám. Izraellel a legutóbbi látogatások során kölcsönös megegyezésre tudtunk jutni – emelte ki Orbán Viktor.

A világgazdaság átalakulását, benne Ázsia felemelkedését tapasztalva a magyar kormány ideológiai szempontok érvényesítése nélkül gazdasági kapcsolatok kiépítésére törekszik. Magyarország exportorientált gazdaság, emiatt minden piacra szükségünk van a világon, hogy a megfelelő létszínvonalat biztosítani lehessen idehaza – magyarázta a miniszterelnök.

Ígéretet tett arra vonatkozóan, hogy a diaszpóra programokra szánt pénz a jövőben is meglesz. A nemzetpolitikához szükséges pénzügyi alapok megvannak. Egyben megköszönte a diaszpórában élő magyarság Magyarország melletti szilárd kiállását. Szükségünk van erre a jövőben is – tette hozzá a kormányfő

Jelentem: a dolgok unalmasan jól mennek! Ehhez kell hozzászoknunk – zárta szavait Orbán Viktor.

'Fel a tetejéhez' gomb