Merkel közös európai hadsereg felállítását szorgalmazza

Nemrég írtunk arról, hogy a britek kiválásával megnyílik az út az európai hadsereg létrehozása felé. Angela Merkel német kancellár úgy tűnik, meg sem várja a britek kilépését.

Gondolatait persze nem ezzel kezdte kedden: előbb jól becsomagoltan a toleranciáról és szolidaritásról értekezett az Európai Parlament plenáris ülésének Európa jövőjéről folyatott vitáján. 

A toleranciára épülő szolidaritás feltétele minden működőképes közösségnek, köztük az Európai Uniónak, a szolidaritás pedig azt jelenti, hogy leküzdjük a nemzeti egoizmusokat

– mondta. Merkel ezalatt azt értette, hogy a tagállamok ellenkezés nélkül végrehajtják az EU, vagyis a mindenkori német kormány döntéseit. Kifütyülték.


Hirdetés

Nagyon örülök ennek, ez fantasztikus, sikerült sokakat felbosszantanom a parlamentben!

– jelentette ki, hozzátéve, hogy „csak úgy lehetünk európaiak, ha a teljes európai közösség értékeit és érdekeit megértjük és saját szükségleteinkkel azonos értékűnek tartjuk.”

Beszédének végén azonban lényegre törően tért át a közös európai hadsereg felállítására és egy kollektív uniós fegyverkereskedelmi politika kialakításának gondolatára is. Persze csak azután, hogy a jogállamiságról és annak elveinek kiüresítéséről a civil társadalom jogairól, a sajtószabadságról beszélt.

Angela Merkel rég mondott ennyire megosztó beszédet, rég váltott ki ekkora nemtetszést a hallgatóságból. Lehet, hogy az Európai Parlament ezúttal átlátta szándékait, hiszen egyes témákat ostorként használ, hogy másokkal bővíthesse az integrációt.

MTI

'Fel a tetejéhez' gomb