Bari találkozó: Teodor pátriárka szerint az ima a konfliktusok legjobb ellenszere

A kereszténység mélyen gyökerezik Közel-Keleten, ezért fontos, hogy mindenki megértse hagyományaikat és elveiket. Ne avatkozzunk be országaik belügyeibe, ők tudják, hogyan oldják meg problémáikat a szeretet, a párbeszéd és a megértés szellemében – vallja II. Teodor kopt pátriárka, aki Ferenc pápa meghívására részt vesz a július 7-i imatalálkozón Bariban.

Bariban együtt imádkoznak és elmélkednek a keresztény egyházi vezetők

„Hiszünk és bízunk abban, hogy az imádságnak van a legnagyobb hatalma arra, hogy kihúzzon bennünket minden gondból, megoldja a konfliktusokat és megvilágítsa előttünk a jövőt a békében és a kiengesztelődésben”. Ezzel a meggyőződéssel készül II. Teodor alexandriai kopt ortodox pátriárka az ökumenikus találkozóra, amelyen a Közel-Kelet békéjéért fohászkodnak Ferenc pápával és a többi keresztény egyházi elöljáróval. Július 7-én Bari városa látja vendégül az eseményt, amelyen együtt imádkoznak, elmélkednek a béke ajándékáról a sokat szenvedett közel-keleti lakosság számára.

A közös ima az egymás iránti szeretet jele


Hirdetés

A SIR olasz katolikus hírügynökségnek adott interjúban Teodor pátriárka kifejtette: együtt imádkozni a többi közel-keleti egyházi vezetővel egymás iránti szeretetük jele, ettől ilyen fontos ez a találkozó. „Azt szeretnénk, hogy mindenki a világon megértse: a kereszténység mélyen gyökerezik a Közel-keleti térségben, tehát fontos megérteni hagyományainkat és azokat az alapelveket, amelyek szerint élünk. Kérjük, hogy ne avatkozzanak bele országaink belügyeibe. Mi képesek vagyunk megoldani a problémákat a szeretet, a párbeszéd és a megértés szellemében” – tette hozzá a kopt pátriárka.

Imára buzdítanak a szír pátriárkák

A CSI – Christian Solidarity International, a szíriai keresztények hangjaként – június 29-én nyilvánosságra hozta Antióchia és az egész Kelet görög ortodox, szír ortodox és melkita görögkatolikus pátriárkáinak drámai nyilatkozatát, amiben az egyházak vezetői elítélik az áprilisi, nemzetközi koalíció (USA, Franciaország és Nagy-Britannia) által végrehajtott légicsapásokat, mert azok tovább szítják a békétlenséget. A pátriárkák közös nyilatkozatukban imára hívták az embereket Szíriáért.

„Imádkozunk a biztonságért, a győzelemért és azért, hogy Szíria megszabaduljon a terrorizmus és a háború minden gyötrelmétől. Imádkozunk Szíria és az egész világ békéjéért, és minden erőfeszítésért, amely elősegíti a nemzeti megbékélést, országunk védelmét és minden szíriai lakos méltóságának megőrzését.”

Szíria a világpolitika szempontjából kiemelt szereppel bír mind a kelet, mind pedig a nyugat szemszögéből. Az országban élő kereszténység az üldöztetés miatt megosztott a tekintetben, hogy a lázadók, a kormányerők, vagy pedig a „csendes többséghez” tartoznak-e. Ez a megosztottság jelen van az egyházak vezetőinek körében is, akik a hívek szenvedésének csökkentése érdekében igyekeznek elkerülni, hogy állás foglaljanak valamelyik oldalon.

Forrás és kép: Vaticannews, Orientalista.hu

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

'Fel a tetejéhez' gomb