Hatalmasat küzdöttünk, de kikaptunk: Magyarország – Portugália 0:3

Szinte napra pontosan öt évvel az előző mérkőzés után, Magyarország újra Portugáliával játszik. Holvay Csaba, Vágvölgyi Gergely és Trombitás Kristóf közvetített. Olvassa vissza!

95. perc: Mindent megtett a magyar csapat, hatalmasat küzdött, ám végül a sokkal esélyesebb címvédő megnyerte a mérkőzést. A helyzet az, hogy büszkék lehetünk a mieinkre, mert jól játszottak, kitettek magukért. A szurkolóink fantasztikusak, a magyar labdarúgás pedig fényévekkel jár korábbi önmaga előtt. Hajrá, Magyarország!

Állva halunk meg a pályán! Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!

Holvay Csaba: A csapat 84 percen keresztül mindent megtett a győzelemért, egy kiemelkedően jó második félidővel. Sajnos ez most nem sikerült, de ne feledjük az ősi rigmust: Lesz még Oslo Hajdúszoboszló!

92. perc: Csiki-csuki után Ronaldo megszerzi maga második, csapata harmadik találatát. 0:3

Trombitás Kristóf: Ilyen piszlicsáré dolgokon dőlhetnek el a fontos kérdések is: elég egy kétszeresen megpattant labda és oda 80 percnyi, felépített, remek játék.
Reális? Igen. Megérdemeltük? Nem, de ez nem erről szól.

Végtelenül büszke vagyok a magyar válogatottra. Ez olyan játék volt, amikor egy szavunk sem lehet. És aki ezt nem érzi, az borzasztóan szomorú ember lehet.
Ria-ria-Hungária!

Vágvölgyi Gergely: Le a kalappal a magyar csapat előtt, mert küzdött, hajtott, megtett mindent. Úgy harcolt, ahogy azt (el)vártuk. És le a kalappal a szurkolóink előtt, akik vesztes meccs végén is fantasztikus hangulatot teremtenek Puskás Arénában. A buli ma este nem a körúton, hanem a Telex és a 444 kommentszekciójában indul, de mi, hazafiak büszkék vagyunk csapatunkra és nagyon szurkolunk nekik szombaton is!

87. perc: Ronaldo értékesíti a büntetőt, 0:2 arányban vezet Portugália.

86. perc: A játékvezető büntetőt ítél Portugália javára. Orban buktatott a tizenhatoson belül.

85. perc: Egy megpattanó lövéssel vezetést szerez Portugália.

Vágvölgyi Gergely: Most minden eddiginél jobban kell a szurkolás! Hajrá, Magyarország!

Trombitás Kristóf: Ne kiabáljuk el, de ez a védelem olyan, amilyet nemigen láthattunk az elmúlt 30 évben: taktikus, elegáns, ügyes, harcra kész.
Grazie, mister!

80. perc: Schön Szabolcs gólt szerzett, de sajnos lesállás előzte meg. Pedig nagyon nem akart emelkedni az a zászló, ezért egy pillanatra már nagyon boldogok voltunk…

78. perc: Sigér Kleinheisert, Schön Sallai helyére cserél.

76. perc: Ronaldoék kezezést reklamálnak, ám nincs büntető.

75. perc: Szalai Ádám messziről is bombáz, hátha. Mellé.

73. perc: Két biztató beadásunk volt, ziccer nem lett belőle.

Trombitás Kristóf: A törökök hosszú időre bevették Magyarországot, de Szalai Attila fél 2 alatt bevette Törökországot. És ez látszik a mostani teljesítményén is.

71. perc: Silva-kat cserél Portugália.

69. perc: Sallai gurít mellé. Jól van, kibekkeltük a nehéz időszakot és nekünk is volt jó támadásunk!

68. perc: Gulácsi újabb bravúrja, ezúttal egy távolit tol kapu mellé.

Trombitás Kristóf: Félve, halkan, zárójelben írja le az ember, de Ronaldo eddig nem az igazi. Talán a kor, a rengeteg szezonbeli meccs, de 2 cseléből egy sem volt sikeres, kaput nem talált és a földön 4 párharcból 1-et nyert.

66. perc: Cserélünk, a nagyot harcoló Schäfer helyére Nego érkezett.

Holvay Csaba: Nem csak a gólok számát tekintve állunk döntetlenre, küzdősportokban is felvesszük a harcot Ronaldoékkal.

Trombitás Kristóf: Valószínűleg kissé nyíltabb játékra számíthatunk a továbbiakban is, mert a portugálok is tudják: ellenünk van a legnagyobb esélyük nyerni és egy nagy a hármasból valószínűleg ki fog esni.
Érdemes kivárni.

62. perc: Fiola fejeli haza, nem a legkönnyebb, de Gula fogja. Mindent bele! – zúg a tábor.

59. perc: a bíró fegyelmez – magyart és portugált egyszerre, angolul. Már értjük, miért nem kapott meghívót a válogatottba Karácsony Gergely.

57. perc: Sallai eresztett meg egy bombát úgy 18 méterről, lövését védte a portugál kapus. Vannak remek helyzeteink, mindent bele!!!

55. perc: Sallai a földön marad, a bíró továbbot int. Hatvanezer magyar füttykoncerte hallatszik.

52. perc: A második félidő első perceiben nekünk is volt kapuralövésünk, a labdát azonban többnyire most is a portugálok birtokolják. A közönségen nem múlik semmi, fantasztikus a hangulat a Puskás Arénában.

Vágvölgyi Gergely: Egyre nagyobb tisztelet ébred bennem Szalai Ádám iránt. Az akarása, küzdése, harca bámulatos!

A második félidőre ugyanazzal a kétszer tizenegy emberrel érkeztek ki a csapatok.

47. perc: Pepe fejesét Gulácsi védte újabb bravúrral. Befért volna, ha nem vetődik remekül.

Megkezdődött a második félidő.

Trombitás Kristóf: Ronaldo maga sem érti, azt a bizonyos helyzetet hogy hagyta ki, de azt kivéve a magyar védelem mentálisan nagyon patika. Rossi most az öltözőben reméljük tett arról, hogy ennél ne is adják lejjebb.
Olasz iskola az öreg, tudja a lényeget: ha nincs kapott gól, 1 pont tuti.

Trombitás Kristóf: Így néz ki egy teli stadion, ami Ronaldo tetszését is elnyeri. És ilyen, amikor 60 ezer ember énekli a Himnuszt! Lássuk be, a legtöbb sanszunk itt és most van a pontszerzésre vagy akár többre is. És senki sem térdel. Jé, így is lehet, sporttársak!

A mérkőzés a magyar csapat kezdőrúgásával indul.

Az ötödik percben eladott labdát szereztek a portugálok, amiből veszélyes ellentámadás alakult, Gulácsi védett.

Trombitás Kristóf: Küzdelem a mezőnyben, tiszteletet parancsoló belépők és fizikális játékot bőven engedő játékvezetés; jó a meccs!

A mérkőzés 13. percében portugálok egyelőre mezőnyfölényben, 70 százalékban ők birtokolják a labdát.

Vágvölgyi Gergely: Elképesztő a hangulat a stadionban, a helyszínen tartózkodó olvasónk szerint „ilyen élmény csak egy van az életben

Trombitás Kristóf: Sokan nem értékelik Szalai játékát, de rég volt ilyen intelligens, védekezni is tudó – mert a védelem első vonala a csatárnál kezdődik -, labdát kiválóan megtartó és lekészítő támadónk.

38. perc Kleinheisler lábára rátartott Dias, amiért sárga lap a jutalma.

39. perc újra eljutunk a portugál tizenhatosig.

40. perc Gulácsi hatalmasat véd

43. perc hatalmas mázli. Ronaldo 5 méterről a kapu fölé lövi. Sok az eladott labda…

1 perc extra játékidő az első félidőben.

Trombitás Kristóf: Pepe külsővel csavarta meg a passznál. Karrierje eddigi egyik legtechnikásabb mozdulata volt.

Vége az első félidőnek, Portugália egyelőre mezőnyfölényben.

Korábban élőben számoltunk be a délutáni szurkolói vonulásról.

Kiemelt képünk forrása: MTI/Kovács Tamás